Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
13:30 Les Miserables (Zita 3)
14:00 The Farewell (Zita 2)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:00 Jojo Rabbit (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Amnestie Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 The Farewell (Zita 2)
20:15 Marriage Story (Zita 2)
20:30 Jag och min bror (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Captives Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Parasit (Zita 1)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
Fler dagar...
Biljetter
Visas nu
Sorry We Missed You poster
🔍
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Barnens Bio
Opera
NyFinskFilm
mÄnadens dokumentÀr
Bli ZitavÀn
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
BiokÀllan - din biograf i MÀrsta
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
13:30 Les Miserables (Zita 3)
14:00 The Farewell (Zita 2)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:00 Jojo Rabbit (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Amnestie Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 The Farewell (Zita 2)
20:15 Marriage Story (Zita 2)
20:30 Jag och min bror (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Captives Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Parasit (Zita 1)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
Fler dagar...
Facebook
Instagram
Sorry We Missed You poster
Sorry We Missed You
För nÀrvarande Àr inga visningar av denna film planerade.
En film av Ken Loach
Land
ProduktionsÄr
PremiÀr
LĂ€ngd
Genre
ÅldersgrĂ€ns
Distributör
Manus
SprÄk
Textning
Storbritannien
2019
1 nov 2019
102 min
Drama
FrÄn 15 Är
Scanbox Entertainmen
Paul Laverty
Engelska
Svenska

Under spelperioden 30/11 - 5/12 visas kortfilmen Jamila (13min) av Sophie Vukovic som förfilm. 

Ken Loach är tillbaka med ännu en gripande, stark film om vanliga människors kamp för en dräglig tillvaro.

Ända sedan Ricky och Abby gifte sig och bildade familj har de velat ge sina älskade barn en trygg uppväxt, helst i eget hus. Nu har dottern Liz hunnit bli elva, sonen Seb är sexton och husdrömmen känns mer avlägsen än någonsin. I sitt stressiga vårdjobb kämpar Abby varje dag mot klockan för att hinna ge sina patienter en känsla av människovärde.

För att slippa fler underbetalda ströjobb skaffar Ricky en skåpbil, i förhoppningen att budkörningar ska ge bättre inkomst. Men snart förstår han att uppdragsgivarens snåriga regelverk är uttänkt för att förarna ska utnyttjas och skuldsättas.... 

Medverkande: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone, och Katie Proctor.
Land
ProduktionsÄr
PremiÀr
LĂ€ngd
Genre
ÅldersgrĂ€ns
Distributör
Manus
SprÄk
Textning
Storbritannien
2019
1 nov 2019
102 min
Drama
FrÄn 15 Är
Scanbox Entertainmen
Paul Laverty
Engelska
Svenska
Biljetter

idag
13:30 Les Miserables (Zita 3)
14:00 The Farewell (Zita 2)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:00 Jojo Rabbit (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Amnestie Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 The Farewell (Zita 2)
20:15 Marriage Story (Zita 2)
20:30 Jag och min bror (Zita 1)
i morgon
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Captives Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Parasit (Zita 1)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
25 lör jan
11:45 Barnens Bio : Min granne Totoro (Zita 2)
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 3)
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:15 The Farewell (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: 80 milionów Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
20:00 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:15 Parasit (Zita 1)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
26 sön jan
11:45 Barnens Bio : Min granne Totoro (Zita 2)
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 3)
13:30 So Long, My Son GrÀnslös Film (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
17:00 Unga Kvinnor (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Jag och min bror (Zita 1)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 The Farewell (Zita 2)
20:15 Parasit (Zita 1)
27 mÄn jan
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Klassiker pÄ Zita: Det ljuva livet (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
21:15 Parasit (Zita 1)
28 tis jan
13:15 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:00 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Run and Become (Zita 2)
18:15 Jag och min bror (Zita 1)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:30 Parasit (Zita 1)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
29 ons jan
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Novellafilm 3x3 (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
21:00 Parasit (Zita 1)
30 tors jan
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
14:15 Marriage Story (Zita 2)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
17:30 Unga Kvinnor (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:30 Alnında Kılıç Yarası - ARMENAK - Orhan Bakır (Zita 1)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Les Miserables English subtitles! (Zita 2)
20:15 Jag och min bror (Zita 1)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
âŹ†ïžŽ