Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
13:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
14:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 1)
15:30 Andernas drömmar (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:00 Jag och min bror (Zita 2)
17:45 En vit, vit dag (Zita 3)
18:15 Emma (Zita 2)
20:00 Waves (Zita 3)
20:45 En vit, vit dag (Zita 2)
21:00 Parasit (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
13:45 Unga Kvinnor (Zita 2)
14:00 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 1)
15:00 Andernas drömmar Sista visning! (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:30 Jag och min bror (Zita 2)
16:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
17:45 En vit, vit dag (Zita 3)
18:45 So Long, My Son GrÀnslösfilm! (Zita 2)
19:00 Analysera Mera: Les Miserables (Zita 1)
20:00 Waves (Zita 3)
Fler dagar...
Biljetter
Visas nu
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Barnens Bio
Opera
NyFinskFilm
mÄnadens dokumentÀr
Bli ZitavÀn
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
BiokÀllan - din biograf i MÀrsta
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
13:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
14:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 1)
15:30 Andernas drömmar (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:00 Jag och min bror (Zita 2)
17:45 En vit, vit dag (Zita 3)
18:15 Emma (Zita 2)
20:00 Waves (Zita 3)
20:45 En vit, vit dag (Zita 2)
21:00 Parasit (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
13:45 Unga Kvinnor (Zita 2)
14:00 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 1)
15:00 Andernas drömmar Sista visning! (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:30 Jag och min bror (Zita 2)
16:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
17:45 En vit, vit dag (Zita 3)
18:45 So Long, My Son GrÀnslösfilm! (Zita 2)
19:00 Analysera Mera: Les Miserables (Zita 1)
20:00 Waves (Zita 3)
Fler dagar...
Facebook
Instagram

Aktuella filmer

Agatha - Granndetektiven
Animation, familjefilm av Karla von Bengtsson.
Barnens Bio.
Andernas drömmar
DokumentÀr av Patricio Guzmån.
Arne Alligator
Barnfilm av Ilkka Rautio.
Balkansky Rubezh/Balkan Line
Action, Krig av Andrey Volgin .
BANEFF 2020.
Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint
DokumentÀr av Halina Dyrschka.
Dnevnik Diane Budisavljevic/The Diary of Diana Budisavljevic
Drama, Biografi, Historia av Dana Budisavljevic.
BANEFF 2020.
Emma
Drama, Komedi, Romantik av Autumn de Wilde.
En vit, vit dag
Drama av Hlynur Palmason.
Frost 2
Animerad familjefilm, Familjefilm av Chris Buck och Jennifer Lee.
Grudi/Breasts
Drama av Marija Perović.
BANEFF 2020.
Gud finns, hennes namn Àr Petrunya
Drama av Teona Strugar Mitevska.
BANEFF 2020.
Jag och min bror
Drama, Komedi av Monia Chokri.
Les Miserables
Drama av Ladj Ly.
Mitt hjÀrta Àr finskt
Drama, Musik av Aleksi MÀkelÀ.
Ny Finsk Film.
Parasit
Drama, mörk komedi av Joon-ho Bong .
Pelle Svanslös
Animerad familjefilm av Christian Ryltenius.
Zita Barnens Bio.
PortrÀtt av en kvinna i brand
Drama av CĂ©line Sciamma.
Sara med allt sitt vÀsen
DokumentÀr av Gunilla Bresky.
So Long, My Son
Drama av Xiaoshuai Wang.
GrÀnslös film.
Thalasso
Komedi av Guillaume Nicloux.
The Average Color Of The Universe
Drama av Alexandra-Theresa Keining.
The Farewell
Drama av Lulu Wang.
Unga Kvinnor
Drama av Greta Gerwig .
Ur en kos dagbok
Animerad familjefilm av Birgitta Jansson, Lars Emanuelson, Jan Gissberg & Anna Höglund.
Zita Barnens Bio.
Waves
Drama av Trey Edward Shults.
Zaspanka za vojnike/Soldier’s lullaby
Av Predrag Antoniijevic.
Visa Àven kommande filmer...
Biljetter

idag
13:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
14:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 1)
15:30 Andernas drömmar (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:00 Jag och min bror (Zita 2)
17:45 En vit, vit dag (Zita 3)
18:15 Emma (Zita 2)
20:00 Waves (Zita 3)
20:45 En vit, vit dag (Zita 2)
21:00 Parasit (Zita 1)
i morgon
13:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
13:45 Unga Kvinnor (Zita 2)
14:00 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 1)
15:00 Andernas drömmar Sista visning! (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:30 Jag och min bror (Zita 2)
16:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
17:45 En vit, vit dag (Zita 3)
18:45 So Long, My Son GrÀnslösfilm! (Zita 2)
19:00 Analysera Mera: Les Miserables (Zita 1)
20:00 Waves (Zita 3)
21 fre feb
13:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
13:45 The Average Color Of The Universe (Zita 1)
14:00 En vit, vit dag (Zita 2)
15:30 Parasit (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Emma (Zita 3)
18:00 Give me liberty PremiÀr! (Zita 1)
18:15 En vit, vit dag (Zita 2)
20:15 Give me liberty (Zita 1)
20:30 Parasit (Zita 2)
20:45 Thalasso (Zita 3)
22 lör feb
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Ur en kos dagbok (Zita 3)
13:30 Barnens Bio : Ur en kos dagbok (Zita 3)
13:45 The Average Color Of The Universe (Zita 1)
14:00 En vit, vit dag (Zita 2)
15:30 Parasit (Zita 1)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Emma (Zita 3)
18:00 Give me liberty (Zita 1)
18:15 En vit, vit dag (Zita 2)
20:15 Give me liberty (Zita 1)
20:30 Parasit (Zita 2)
20:45 Thalasso (Zita 3)
23 sön feb
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Ur en kos dagbok (Zita 3)
13:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
13:45 The Average Color Of The Universe (Zita 1)
14:00 En vit, vit dag (Zita 2)
15:30 Parasit (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Emma (Zita 3)
18:00 Give me liberty (Zita 1)
18:15 En vit, vit dag (Zita 2)
20:15 Give me liberty (Zita 1)
20:30 Parasit (Zita 2)
20:45 Thalasso (Zita 3)
24 mÄn feb
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Ur en kos dagbok (Zita 3)
13:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
13:45 The Average Color Of The Universe (Zita 1)
14:00 En vit, vit dag (Zita 2)
15:30 Parasit (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Emma (Zita 3)
18:00 Klassiker pÄ Zita: Paraplyerna i Cherbourg (Zita 1)
18:15 En vit, vit dag (Zita 2)
20:00 Give me liberty (Zita 1)
20:30 Parasit (Zita 2)
20:45 Thalasso (Zita 3)
25 tis feb
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Ur en kos dagbok (Zita 3)
13:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
13:45 The Average Color Of The Universe (Zita 1)
14:00 En vit, vit dag (Zita 2)
15:30 Parasit (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Emma (Zita 3)
18:00 Give me liberty (Zita 1)
18:15 En vit, vit dag (Zita 2)
20:15 Unga Kvinnor (Zita 1)
20:30 Parasit (Zita 2)
26 ons feb
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Ur en kos dagbok (Zita 3)
13:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
13:45 The Average Color Of The Universe (Zita 1)
14:00 En vit, vit dag (Zita 2)
15:30 Parasit (Zita 1)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Emma (Zita 3)
18:00 Give me liberty (Zita 1)
18:15 En vit, vit dag (Zita 2)
20:15 Unga Kvinnor (Zita 1)
20:30 Parasit (Zita 2)
20:45 Thalasso (Zita 3)
27 tors feb
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Ur en kos dagbok (Zita 3)
13:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
13:45 The Average Color Of The Universe Sista visning! (Zita 1)
14:00 En vit, vit dag (Zita 2)
15:45 Thalasso (Zita 3)
16:15 Parasit (Zita 2)
18:15 The Farewell English subtitles (Zita 3)
19:00 Blue note records 3xJazz pÄ Zita (Zita 2)
20:15 Give me liberty (Zita 3)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
âŹ†ïžŽ