Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Captives Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Parasit (Zita 1)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
i morgon
Zita
11:45 Barnens Bio : Min granne Totoro (Zita 2)
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 3)
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:15 The Farewell (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: 80 milionów Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
20:00 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:15 Parasit (Zita 1)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
Fler dagar...
Biljetter
Visas nu
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Barnens Bio
Opera
NyFinskFilm
mÄnadens dokumentÀr
Bli ZitavÀn
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
BiokÀllan - din biograf i MÀrsta
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Captives Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Parasit (Zita 1)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
i morgon
Zita
11:45 Barnens Bio : Min granne Totoro (Zita 2)
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 3)
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:15 The Farewell (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: 80 milionów Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
20:00 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:15 Parasit (Zita 1)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
Fler dagar...
Facebook
Instagram

Aktuella filmer

Amnestie
Drama av JonĂĄs KarĂĄsek.
Visegrad 4 film week.
And then we Danced
Drama av Levan Akin.
Andernas drömmar
DokumentÀr av Patricio Guzmån.
Arne Alligator
Barnfilm av Ilkka Rautio.
Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint
DokumentÀr av Halina Dyrschka.
Captives
Drama av KristĂłf DeĂĄk.
Visegrad 4 film week.
Frost 2
Animerad familjefilm, Familjefilm av Chris Buck och Jennifer Lee.
Frost 2 (Samiskt tal)
Animerad familjefilm, Familjefilm av Chris Buck och Jennifer Lee.
Jag och min bror
Drama, Komedi av Monia Chokri.
Jojo Rabbit
Drama, Komedi av Taika Waititi.
Les Miserables
Drama av Ladj Ly.
Marriage Story
Drama, Komedi av Noah Baumbach.
Parasit
Drama, mörk komedi av Joon-ho Bong .
Pelle Svanslös
Animerad familjefilm av Christian Ryltenius.
Zita Barnens Bio.
PortrÀtt av en kvinna i brand
Drama av CĂ©line Sciamma.
Run and Become
DokumentÀr av Sanjay Rawal.
The Farewell
Drama av Lulu Wang.
Unga Kvinnor
Drama av Greta Gerwig .
Visa Àven kommande filmer...
Biljetter

idag
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Captives Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Parasit (Zita 1)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
i morgon
11:45 Barnens Bio : Min granne Totoro (Zita 2)
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 3)
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:15 The Farewell (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: 80 milionów Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
20:00 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:15 Parasit (Zita 1)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
26 sön jan
11:45 Barnens Bio : Min granne Totoro (Zita 2)
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 3)
13:30 So Long, My Son GrÀnslös Film (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
17:00 Unga Kvinnor (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Jag och min bror (Zita 1)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 The Farewell (Zita 2)
20:15 Parasit (Zita 1)
27 mÄn jan
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Klassiker pÄ Zita: Det ljuva livet (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
21:15 Parasit (Zita 1)
28 tis jan
13:15 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:00 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Run and Become (Zita 2)
18:15 Jag och min bror (Zita 1)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:30 Parasit (Zita 1)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
29 ons jan
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Novellafilm 3x3 (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
21:00 Parasit (Zita 1)
30 tors jan
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
14:15 Marriage Story (Zita 2)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
17:30 Unga Kvinnor (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:30 Alnında Kılıç Yarası - ARMENAK - Orhan Bakır (Zita 1)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Les Miserables English subtitles! (Zita 2)
20:15 Jag och min bror (Zita 1)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
âŹ†ïžŽ