Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att köpa biljetter
idag
Zita
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
15:45 Wolfwalkers (Zita 2)
16:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:00 In the Mood for Love (Zita 1)
18:15 Den osynliga flickan Premiär! (Zita 2)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
20:15 Leva på hoppet (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
i morgon
Zita
14:15 Barnens Bio : Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 1)
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
14:45 Barnens Bio : Linnea i målarens trädgård (Zita 2)
15:45 Wolfwalkers (Zita 2)
16:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:00 In the Mood for Love (Zita 1)
18:15 Den osynliga flickan (Zita 2)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
20:15 Leva på hoppet (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
Fler dagar...
Biljetter2
Visas nu
stotta
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Bli Zitavän
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att köpa biljetter
idag
Zita
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
15:45 Wolfwalkers (Zita 2)
16:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:00 In the Mood for Love (Zita 1)
18:15 Den osynliga flickan Premiär! (Zita 2)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
20:15 Leva på hoppet (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
i morgon
Zita
14:15 Barnens Bio : Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 1)
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
14:45 Barnens Bio : Linnea i målarens trädgård (Zita 2)
15:45 Wolfwalkers (Zita 2)
16:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:00 In the Mood for Love (Zita 1)
18:15 Den osynliga flickan (Zita 2)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
20:15 Leva på hoppet (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
Fler dagar...
Facebook
Instagram

Aktuella filmer

Andrej Tarkovskij - En filmares bön 
Dokumentär av Andrej A Tarkovskij.
Babyteeth
Drama av Shannon Murphy.
Charter
Drama av Amanda Kernell.
Den osynliga flickan
Animerad familjefilm av Nora Twomey.
Greta
Dokumentär av Nathan Grossman.
Helmut Newton - The Bad and the Beautiful
Dokumentär av Gero von Boehm.
Idomeni
Dokumentär av David Aronowitsch.
Inland
Drama av Jon Blåhed.
Leva på hoppet
Drama av Maria Sødahl.
Mank
Av David Fincher.
Nelly Rapp
Familjefilm av Amanda Adolfsson.
barnens bio.
ORCA
Drama av Josephine Bornebusch.
Psykos i Stockholm
Drama av Maria Bäck.
Rocks
Drama av Sarah Gavron.
Sagan om björnarna som erövrade Sicilien
Animerad familjefilm av Lorenzo Mattotti.
Barnens Bio.
Scheme Birds
Dokumentär av Ellen Fiske, Ellinor Hallin.
Shoooms otroliga resa
Barnfilm av Julien Bisaro, Uzi Geffenblad,Lotta Geffenblad.
Barnens Bio.
Spring, Uje spring
Komedi av Henrik Schyffert.
Till min dotter
Dokumentär av Waad Al-Kateab, Edward Watts.
Wolfwalkers
Animerad, familjefilm av Tomm Moore, Ross Stewart.
Visa även kommande filmer...

idag
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
15:45 Wolfwalkers (Zita 2)
16:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:00 In the Mood for Love (Zita 1)
18:15 Den osynliga flickan Premiär! (Zita 2)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
20:15 Leva på hoppet (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
i morgon
14:15 Barnens Bio : Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 1)
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
14:45 Barnens Bio : Linnea i målarens trädgård (Zita 2)
15:45 Wolfwalkers (Zita 2)
16:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:00 In the Mood for Love (Zita 1)
18:15 Den osynliga flickan (Zita 2)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
20:15 Leva på hoppet (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
17 sön jan
14:15 Barnens Bio : Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 1)
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
16:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
16:15 Wolfwalkers (Zita 2)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:00 In the Mood for Love (Zita 1)
18:15 Den osynliga flickan (Zita 2)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
20:15 Leva på hoppet (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
18 mån jan
14:15 Barnens Bio : Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 1)
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
14:45 Barnens Bio : Linnea i målarens trädgård (Zita 2)
15:45 Wolfwalkers (Zita 2)
16:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:00 Klassiker på Zita: In the Mood for Love (Zita 1)
18:15 Den osynliga flickan (Zita 2)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:00 Klassiker på Zita: In the Mood for Love (Zita 1)
20:15 Leva på hoppet (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
19 tis jan
14:15 Barnens Bio : Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 1)
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
14:45 Barnens Bio : Linnea i målarens trädgård (Zita 2)
15:45 Wolfwalkers (Zita 2)
16:15 Andrej Tarkovskij - En filmares bön  (Zita 1)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:00 Klassiker på Zita: In the Mood for Love (Zita 2)
18:15 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
20:00 Klassiker på Zita: In the Mood for Love (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
20 ons jan
14:15 Barnens Bio : Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 1)
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
14:45 Barnens Bio : Linnea i målarens trädgård (Zita 2)
15:45 Wolfwalkers (Zita 2)
16:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:00 In the Mood for Love (Zita 1)
18:15 Den osynliga flickan (Zita 2)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:00 Helmut Newton - The Bad and the Beautiful (Zita 1)
20:15 Leva på hoppet (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
21 tors jan
14:15 Barnens Bio : Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 1)
14:30 Barnens Bio : Nelly Rapp (Zita 3)
14:45 Barnens Bio : Linnea i målarens trädgård (Zita 2)
15:45 Wolfwalkers (Zita 2)
16:15 Andrej Tarkovskij - En filmares bön  Sista visning! (Zita 1)
16:45 Spring, Uje spring (Zita 3)
18:15 Den osynliga flickan (Zita 2)
18:30 Rocks (Zita 3)
20:15 Leva på hoppet (Zita 2)
20:30 Spring, Uje spring (Zita 3)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se
⬆︎