Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:30 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
14:00 Amazing Grace Sista visningen! (Zita 2)
14:15 Månadens dokumentär: Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
15:30 And then we Danced (Zita 3)
16:00 Push (Zita 2)
16:15 Månadens dokumentär: Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
17:45 Marianne & Leonard: Words of Love (Zita 3)
18:00 Josefin & Florin (Zita 2)
18:30 Vägen till jämställdhet? (Zita 1)
19:45 Fraemling (Zita 3)
20:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 2)
20:45 Månadens dokumentär: Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
i morgon
Zita
13:45 Smärta och ära (Zita 2)
14:15 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
15:30 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
16:00 Fraemling (Zita 2)
16:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
18:30 Unge Ahmed Premiär! (Zita 3)
20:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
20:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
21:00 And then we Danced (Zita 2)
Fler dagar...
Biljetter
Visas nu
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Barnens Bio
Opera
Bli Zitavän
Svensk Kortfilm
NyFinskFilm
Franska Tisdagar
Stockholms filmskola på Zita
månadens dokumentär
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
Biokällan - din biograf i Märsta
Folkets Bio
Biljetter_new
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:30 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
14:00 Amazing Grace Sista visningen! (Zita 2)
14:15 Månadens dokumentär: Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
15:30 And then we Danced (Zita 3)
16:00 Push (Zita 2)
16:15 Månadens dokumentär: Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
17:45 Marianne & Leonard: Words of Love (Zita 3)
18:00 Josefin & Florin (Zita 2)
18:30 Vägen till jämställdhet? (Zita 1)
19:45 Fraemling (Zita 3)
20:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 2)
20:45 Månadens dokumentär: Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
i morgon
Zita
13:45 Smärta och ära (Zita 2)
14:15 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
15:30 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
16:00 Fraemling (Zita 2)
16:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
18:30 Unge Ahmed Premiär! (Zita 3)
20:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
20:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
21:00 And then we Danced (Zita 2)
Fler dagar...
Facebook
Instagram

Aktuella filmer

Amazing Grace
Dokumentär av Alan Elliott, Sydney Pollack.
And then we Danced
Drama av Levan Akin.
Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint
Dokumentär av Halina Dyrschka.
Downton Abbey
Drama av Michael Engler.
Du levande
Drama av Roy Andersson.
ROY X3.
Fåret Shaun - Farmageddon
Animerad familjefilm av Will Becher, Richard Phelan, Richard Starzak.
Barnens Bio.
Felix på vilda äventyr
Familjefilm, Barnfilm av Gary Wang.
Fraemling
Dokumentär, Drama av Mikel Cee Karlsson .
Gud finns, hennes namn är Petrunya
Drama av Teona Strugar Mitevska.
Hasse & Tage - En kärlekshistoria
Dokumentär av Jane Magnusson .
Josefin & Florin
Dokumentär av Ellen Fiske, Joanna Karlberg .
Marianne & Leonard: Words of Love
Dokumentär av Nick Broomfield.
Mullvadens nya äventyr
Animation, Barnfilm av Zdenńõk Miler.
Barnens Bio.
Pappa
Kortfilm, Dokumentär av Angelika Abramovitch.
svensk kortfilm c/o folkets bio.
Push
Dokumentär av Fredrik Gertten.
Smärta och ära
Drama av Pedro Almodóvar.
Stora galaxer äter stjärnor
Knattefilm av Anna Charlotte.
Barnens bio.
Vägen till jämställdhet?
Dokumentär av Johan Holtzberg och Paula Ternström.
Specialvisning!.
Visa även kommande filmer...
Biljetter

idag
13:30 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
14:00 Amazing Grace Sista visningen! (Zita 2)
14:15 Månadens dokumentär: Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
15:30 And then we Danced (Zita 3)
16:00 Push (Zita 2)
16:15 Månadens dokumentär: Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
17:45 Marianne & Leonard: Words of Love (Zita 3)
18:00 Josefin & Florin (Zita 2)
18:30 Vägen till jämställdhet? (Zita 1)
19:45 Fraemling (Zita 3)
20:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 2)
20:45 Månadens dokumentär: Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
i morgon
13:45 Smärta och ära (Zita 2)
14:15 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
15:30 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
16:00 Fraemling (Zita 2)
16:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
18:30 Unge Ahmed Premiär! (Zita 3)
20:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
20:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
21:00 And then we Danced (Zita 2)
26 lör okt
12:30 Barnens Bio : Fåret Shaun - Farmageddon (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Stora galaxer äter stjärnor (Zita 3)
13:00 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 1)
14:00 Marianne & Leonard: Words of Love (Zita 1)
14:30 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
15:00 Smärta och ära (Zita 2)
16:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
17:00 Biokväll med FUL Film & Osynk Produktioner (Zita 3)
18:15 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
19:30 And then we Danced (Zita 2)
19:30 Unge Ahmed (Zita 3)
20:30 Downton Abbey (Zita 1)
21:00 And then we Danced (Zita 2)
21:15 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
27 sön okt
12:30 Barnens Bio : Fåret Shaun - Farmageddon (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Stora galaxer äter stjärnor (Zita 3)
13:00 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 1)
14:00 Marianne & Leonard: Words of Love (Zita 1)
14:15 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
15:00 Smärta och ära (Zita 2)
16:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
16:30 Grekiska Filmdagar: Patissionavenyn (Zita 1)
16:30 Grekiska Filmdagar: Smuggla Hendrix (Zita 1)
18:30 Unge Ahmed (Zita 3)
20:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
20:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
21:00 And then we Danced (Zita 2)
28 mån okt
12:30 Barnens Bio : Fåret Shaun - Farmageddon (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Stora galaxer äter stjärnor (Zita 3)
13:00 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 1)
13:45 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
14:00 Marianne & Leonard: Words of Love (Zita 1)
14:30 Smärta och ära (Zita 2)
16:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
16:15 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
16:45 Fraemling (Zita 2)
18:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
18:30 Unge Ahmed (Zita 3)
18:45 Push (Zita 2)
20:00 Downton Abbey (Zita 1)
20:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
29 tis okt
12:15 Barnens Bio : Fåret Shaun - Farmageddon (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Stora galaxer äter stjärnor (Zita 3)
13:00 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 1)
13:45 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
14:00 Marianne & Leonard: Words of Love (Zita 1)
14:00 Push (Zita 2)
16:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
16:15 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
16:30 Fraemling (Zita 2)
18:15 Unge Ahmed (Zita 3)
18:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 2)
20:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
21:00 Downton Abbey (Zita 1)
30 ons okt
12:30 Barnens Bio : Felix på vilda äventyr (Zita 3)
12:45 Barnens Bio : Fåret Shaun - Farmageddon (Zita 2)
13:00 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 1)
14:00 Marianne & Leonard: Words of Love (Zita 1)
14:15 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
14:30 Smärta och ära (Zita 2)
16:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
16:15 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
16:45 Fraemling (Zita 2)
18:15 Push (Zita 1)
18:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 2)
20:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
21:00 Downton Abbey (Zita 1)
31 tors okt
12:30 Barnens Bio : Felix på vilda äventyr (Zita 3)
12:45 Barnens Bio : Fåret Shaun - Farmageddon (Zita 2)
13:00 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 1)
14:00 Marianne & Leonard: Words of Love (Zita 1)
14:15 Hasse & Tage - En kärlekshistoria (Zita 3)
14:30 Smärta och ära (Zita 2)
16:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 1)
18:00 Rex Animation Festival: Kortfilmspaket: Memories (Zita 2)
18:30 Ny Finsk Film: Aurora (Zita 1)
19:30 Rex Animation Festival: Kortfilmspaket: Stop Motion (Zita 2)
20:30 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
21:00 Rex Animation Festival: Kortfilmspaket: Halloween Night (Zita 1)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08‚Äď23 20 20 | zita@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08‚Äď23 20 20 | zita@zita.se
‚¨ÜÔłé