Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att köpa biljetter
idag
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:20 Inland (Zita 3)
20:00 Rex Animation Festival: kortfilmspaket: Warped worlds (Zita 1)
20:15 Kenta Lever (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
i morgon
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
16:30 Rex Animation Festival: Families (Zita 3)
18:00 Rex Animation Festival: Perspectives (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Inland (Zita 3)
19:30 Rex Animation Festival: Complications (Zita 1)
20:15 ORCA Premiär! (Zita 2)
20:30 Adam (Zita 3)
20:45 On the Rocks (Zita 1)
Fler dagar...
Biljetter2
Visas nu
stotta
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Barnens Bio
NyFinskFilm
kortfilm hösten 2020
Bli Zitavän
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
Biokällan - din biograf i Märsta
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att köpa biljetter
idag
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:20 Inland (Zita 3)
20:00 Rex Animation Festival: kortfilmspaket: Warped worlds (Zita 1)
20:15 Kenta Lever (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
i morgon
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
16:30 Rex Animation Festival: Families (Zita 3)
18:00 Rex Animation Festival: Perspectives (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Inland (Zita 3)
19:30 Rex Animation Festival: Complications (Zita 1)
20:15 ORCA Premiär! (Zita 2)
20:30 Adam (Zita 3)
20:45 On the Rocks (Zita 1)
Fler dagar...
Facebook
Instagram

Aktuella filmer

Adam
Drama av Maryam Touzani.
Babyteeth
Drama av Shannon Murphy.
Bait
Drama av Mark Jenkin.
Bitter Love
Dokumentär av Jerzy Sladkowski.
De Gaulle
Drama, Krigsfilm, Verklighetsbaserad av Gabriel Le Bomin.
Helene
Drama av Antti Jokinen.
Idomeni
Dokumentär av David Aronowitsch.
Index
Kortfilm av Nicolas Kolovos.
Svensk kortfilm c/o Folkets bio.
Inland
Drama av Jon Blåhed.
Kenta Lever
Dokumentär av Tony Labidi.
Livets bästa år
Drama, Romantik av Claude Lelouch.
Los Lobos
Drama av Samuel Kishi Leopo.
Min Dotter Gloria
Drama av Robert Guédiguian .
Franska tisdagar.
Nelly Rapp
Familjefilm av Amanda Adolfsson.
barnens bio.
On the Rocks
Drama, dramakomedi av Sofia Coppola.
Sagan om björnarna som erövrade Sicilien
Animerad familjefilm av Lorenzo Mattotti.
Barnens Bio.
Shoooms otroliga resa
Barnfilm av Julien Bisaro, Uzi Geffenblad,Lotta Geffenblad.
Barnens Bio.
Summerland
Drama, Romantik av Jessica Swale.
Terror på Elm Street
Skräck av Wes Craven.
VHS Vision presenterar.
The trial of the Chicago 7
Drama, Thriller av Aaron Sorkin.
Warped worlds

Rex animation film festival 2020.
Visa även kommande filmer...

idag
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:20 Inland (Zita 3)
20:00 Rex Animation Festival: kortfilmspaket: Warped worlds (Zita 1)
20:15 Kenta Lever (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
i morgon
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
16:30 Rex Animation Festival: Families (Zita 3)
18:00 Rex Animation Festival: Perspectives (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Inland (Zita 3)
19:30 Rex Animation Festival: Complications (Zita 1)
20:15 ORCA Premiär! (Zita 2)
20:30 Adam (Zita 3)
20:45 On the Rocks (Zita 1)
31 lör okt
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:00 Rex Animation Festival: Rex for kids 1 (Zita 1)
13:30 Barnens Bio : Shoooms otroliga resa (Zita 3)
14:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
14:15 Inland (Zita 1)
15:00 Rex Animation Festival: Perspectives (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
16:30 Rex Animation Festival: Complications (Zita 3)
18:00 Rex Animation Festival: Connections (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 De Gaulle (Zita 3)
19:30 Rex Animation Festival: Meditations (Zita 1)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:45 Adam (Zita 3)
21:00 On the Rocks (Zita 1)
1 sön nov
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Barnens Bio : Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:00 Rex Animation Festival: Rex for kids 2 (Zita 1)
13:30 Barnens Bio : Shoooms otroliga resa (Zita 3)
14:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
14:15 Inland Sista visning! (Zita 1)
15:00 Rex Animation Festival: Connections (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
16:30 Rex Animation Festival: Meditations (Zita 3)
18:00 Rex Animation Festival: Families (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 De Gaulle (Zita 3)
20:00 Rex Animation Festival: Student Award (Zita 1)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:45 Adam (Zita 3)
2 mån nov
13:30 The trial of the Chicago 7 Sista visning! (Zita 3)
14:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
16:00 Bitter Love (Zita 3)
16:15 ORCA (Zita 2)
16:30 Summerland (Zita 1)
18:00 De Gaulle (Zita 3)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Klassiker på Zita: A Clockwork Orange (Zita 1)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:30 Adam (Zita 3)
21:00 On the Rocks (Zita 1)
3 tis nov
14:00 On the Rocks (Zita 1)
14:15 De Gaulle (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 ORCA (Zita 2)
16:30 Bitter Love (Zita 3)
18:00 For Somebody Else Förhandsvisning & besök! (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 De Gaulle (Zita 3)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:30 Adam (Zita 3)
20:45 On the Rocks (Zita 1)
4 ons nov
14:15 De Gaulle (Zita 3)
15:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
16:30 Bitter Love (Zita 3)
16:30 Summerland (Zita 1)
18:30 De Gaulle (Zita 3)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Utflykt (Zita 1)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:30 Adam (Zita 3)
5 tors nov
13:45 De Gaulle (Zita 3)
16:00 Bitter Love (Zita 3)
16:30 Summerland (Zita 1)
18:00 De Gaulle (Zita 3)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Ny Finsk Film: Stålsystrar (Zita 1)
20:00 Kenta Lever (Zita 3)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:30 IDIOT PRAYER: Nick Cave Alone at Alexandra Palace Specialvisning! (Zita 1)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se
⬆︎