Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
12:00 Arne Alligator (Zita 2)
12:30 Dövfilmfestival 2019: Dokumentärfilmspaket Dövfilmfestival 2019 (Zita 1)
12:45 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 3)
13:00 Arne Alligator (Zita 2)
14:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
14:15 Sara med allt sitt väsen (Zita 2)
14:30 Dövfilmfestival 2019: Kortfilmspaket Dövfilmfestival 2019 (Zita 1)
15:45 And then we Danced (Zita 2)
16:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
17:30 Dövfilmfestival 2019: Dummy Hoy The Silent Natural (Zita 1)
18:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
18:15 Atlantics (Zita 2)
20:00 I guds namn (Zita 3)
20:30 Atlantics (Zita 2)
21:00 The Lighthouse (Zita 1)
i morgon
Zita
12:00 Arne Alligator (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Fåret Shaun - Farmageddon (Zita 1)
12:45 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 3)
13:00 Arne Alligator (Zita 2)
13:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
14:00 Sara med allt sitt väsen (Zita 2)
14:30 Atlantics (Zita 1)
15:30 Om det oändliga (Zita 2)
16:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
17:00 Biokväll med FUL Film & Osynk Produktioner (Zita 2)
17:30 Atlantics (Zita 1)
18:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
19:30 The Lighthouse (Zita 2)
20:00 I guds namn (Zita 3)
Fler dagar...
Biljetter
Visas nu
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Barnens Bio
Opera
Svensk Kortfilm
NyFinskFilm
månadens dokumentär
Bli Zitavän
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
Biokällan - din biograf i Märsta
Folkets Bio
Biljetter_new
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
12:00 Arne Alligator (Zita 2)
12:30 Dövfilmfestival 2019: Dokumentärfilmspaket Dövfilmfestival 2019 (Zita 1)
12:45 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 3)
13:00 Arne Alligator (Zita 2)
14:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
14:15 Sara med allt sitt väsen (Zita 2)
14:30 Dövfilmfestival 2019: Kortfilmspaket Dövfilmfestival 2019 (Zita 1)
15:45 And then we Danced (Zita 2)
16:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
17:30 Dövfilmfestival 2019: Dummy Hoy The Silent Natural (Zita 1)
18:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
18:15 Atlantics (Zita 2)
20:00 I guds namn (Zita 3)
20:30 Atlantics (Zita 2)
21:00 The Lighthouse (Zita 1)
i morgon
Zita
12:00 Arne Alligator (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Fåret Shaun - Farmageddon (Zita 1)
12:45 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 3)
13:00 Arne Alligator (Zita 2)
13:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
14:00 Sara med allt sitt väsen (Zita 2)
14:30 Atlantics (Zita 1)
15:30 Om det oändliga (Zita 2)
16:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
17:00 Biokväll med FUL Film & Osynk Produktioner (Zita 2)
17:30 Atlantics (Zita 1)
18:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
19:30 The Lighthouse (Zita 2)
20:00 I guds namn (Zita 3)
Fler dagar...
Facebook
Instagram

Aktuella filmer

And then we Danced
Drama av Levan Akin.
Arne Alligator
Barnfilm av Ilkka Rautio.
Atlantics
Drama av Mati Diop.
Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint
Dokumentär av Halina Dyrschka.
Dokumentärfilmspaket Dövfilmfestival 2019

Dövfilmfestival 2019.
Downton Abbey
Drama av Michael Engler.
Dummy Hoy The Silent Natural
Drama, Historia av David Risotto.
Dövfilmfestival 2019.
Fåret Shaun - Farmageddon
Animerad familjefilm av Will Becher, Richard Phelan, Richard Starzak.
Barnens Bio.
Gud finns, hennes namn är Petrunya
Drama av Teona Strugar Mitevska.
I guds namn
Drama av Francois Ozon.
Kortfilmspaket Dövfilmfestival 2019

Dövfilmfestival 2019.
Mullvadens nya äventyr
Animation, Barnfilm av Zdenńõk Miler.
Barnens Bio.
Om det oändliga
Drama av Roy Andersson.
ROY X3.
Sara med allt sitt väsen
Dokumentär av Gunilla Bresky.
Smärta och ära
Drama av Pedro Almodóvar.
Sorry We Missed You
Drama av Ken Loach.
The Lighthouse
Drama, Fantasy, Skräck av Robert Eggers.
Wild Prairie Rose
Drama av Deborah LaVine.
Dövfilmfestival 2019.
Visa även kommande filmer...
Biljetter

idag
12:00 Arne Alligator (Zita 2)
12:30 Dövfilmfestival 2019: Dokumentärfilmspaket Dövfilmfestival 2019 (Zita 1)
12:45 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 3)
13:00 Arne Alligator (Zita 2)
14:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
14:15 Sara med allt sitt väsen (Zita 2)
14:30 Dövfilmfestival 2019: Kortfilmspaket Dövfilmfestival 2019 (Zita 1)
15:45 And then we Danced (Zita 2)
16:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
17:30 Dövfilmfestival 2019: Dummy Hoy The Silent Natural (Zita 1)
18:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
18:15 Atlantics (Zita 2)
20:00 I guds namn (Zita 3)
20:30 Atlantics (Zita 2)
21:00 The Lighthouse (Zita 1)
i morgon
12:00 Arne Alligator (Zita 2)
12:15 Barnens Bio : Fåret Shaun - Farmageddon (Zita 1)
12:45 Barnens Bio : Mullvadens nya äventyr (Zita 3)
13:00 Arne Alligator (Zita 2)
13:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
14:00 Sara med allt sitt väsen (Zita 2)
14:30 Atlantics (Zita 1)
15:30 Om det oändliga (Zita 2)
16:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
17:00 Biokväll med FUL Film & Osynk Produktioner (Zita 2)
17:30 Atlantics (Zita 1)
18:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
19:30 The Lighthouse (Zita 2)
20:00 I guds namn (Zita 3)
25 mån nov
13:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
14:00 Sara med allt sitt väsen (Zita 1)
14:15 Sorry We Missed You (Zita 2)
15:45 Om det oändliga (Zita 1)
16:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
16:15 Smärta och ära (Zita 2)
18:15 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
18:30 Atlantics (Zita 2)
20:15 I guds namn (Zita 3)
20:30 The Lighthouse (Zita 1)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
26 tis nov
14:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
15:30 Sorry We Missed You (Zita 2)
16:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
16:30 Om det oändliga (Zita 1)
18:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
18:00 Legiony Polsk film på Zita! (Zita 1)
20:00 I guds namn (Zita 3)
20:45 Atlantics (Zita 2)
21:00 The Lighthouse (Zita 1)
27 ons nov
13:45 Sorry We Missed You (Zita 2)
14:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
14:15 Sara med allt sitt väsen (Zita 1)
15:45 Smärta och ära (Zita 2)
16:00 The Lighthouse (Zita 1)
18:15 Atlantics (Zita 2)
18:30 Svensk Kortfilm c/o Folkets Bio: Jamila (Zita 1)
18:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
19:45 Den 10:e Spanska Filmfestivalen (Instituto Cervantes): Casi 40 Invigning! (Zita 1)
20:15 And then we Danced (Zita 2)
20:45 I guds namn (Zita 3)
28 tors nov
13:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
14:00 Sara med allt sitt väsen (Zita 1)
14:15 Sorry We Missed You (Zita 2)
15:30 Om det oändliga (Zita 1)
16:00 Gud finns, hennes namn är Petrunya (Zita 3)
16:15 Smärta och ära (Zita 2)
17:00 Atlantics (Zita 1)
18:00 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
18:30 Den 10:e Spanska Filmfestivalen (Instituto Cervantes): Staff only (Zita 2)
19:00 Drive 35 mm! (Zita 1)
20:00 I guds namn (Zita 3)
21:00 The Lighthouse (Zita 1)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08‚Äď23 20 20 | zita@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08‚Äď23 20 20 | zita@zita.se
‚¨ÜÔłé