Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att köpa biljetter
idag
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Index (Zita 1)
18:30 Inland (Zita 3)
20:00 What We Do in the Shadows Vamp-Con 2020 (Zita 1)
20:15 Babyteeth Sista visning! (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
i morgon
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:20 Inland (Zita 3)
20:00 Rex Animation Festival: kortfilmspaket: Warped worlds (Zita 1)
20:15 Kenta Lever (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
Fler dagar...
Biljetter2
Visas nu
stotta
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Barnens Bio
NyFinskFilm
kortfilm hösten 2020
Bli Zitavän
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
Biokällan - din biograf i Märsta
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att köpa biljetter
idag
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Index (Zita 1)
18:30 Inland (Zita 3)
20:00 What We Do in the Shadows Vamp-Con 2020 (Zita 1)
20:15 Babyteeth Sista visning! (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
i morgon
Zita
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:20 Inland (Zita 3)
20:00 Rex Animation Festival: kortfilmspaket: Warped worlds (Zita 1)
20:15 Kenta Lever (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
Fler dagar...
Facebook
Instagram

Aktuella evenemang

Höstlovsbio på Zita
Varmt välkomna till höstlovsbio på Zita!

Under hela höstlovet visar vi några...

Ny Finsk Film

Zita har under lång tid visat ny finsk film i samarbete med Finlandsinstitutet. Detta för...

Svensk Kortfilm c/o Folkets Bio

Under etiketten Svensk Kortfilm c/o Folkets Bio visar vi högkvalitativ svensk kortfilm...

Visa även kommande evenemang...

idag
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Index (Zita 1)
18:30 Inland (Zita 3)
20:00 What We Do in the Shadows Vamp-Con 2020 (Zita 1)
20:15 Babyteeth Sista visning! (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
i morgon
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 Bitter Love (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Min Dotter Gloria (Zita 2)
15:45 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Adam (Zita 2)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:20 Inland (Zita 3)
20:00 Rex Animation Festival: kortfilmspaket: Warped worlds (Zita 1)
20:15 Kenta Lever (Zita 3)
20:30 On the Rocks (Zita 2)
30 fre okt
12:00 Höstlovsbio: Nelly Rapp (Zita 1)
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:30 The trial of the Chicago 7 (Zita 3)
13:45 De Gaulle (Zita 1)
14:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
16:30 Rex Animation Festival: Families (Zita 3)
18:00 Rex Animation Festival: Perspectives (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Inland (Zita 3)
19:30 Rex Animation Festival: Complications (Zita 1)
20:15 ORCA Premiär! (Zita 2)
20:30 Adam (Zita 3)
20:45 On the Rocks (Zita 1)
31 lör okt
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Höstlovsbio: Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:00 Rex Animation Festival: Rex for kids 1 (Zita 1)
13:30 Barnens Bio : Shoooms otroliga resa (Zita 3)
14:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
14:15 Inland (Zita 1)
15:00 Rex Animation Festival: Perspectives (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
16:30 Rex Animation Festival: Complications (Zita 3)
18:00 Rex Animation Festival: Connections (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 De Gaulle (Zita 3)
19:30 Rex Animation Festival: Meditations (Zita 1)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:45 Adam (Zita 3)
21:00 On the Rocks (Zita 1)
1 sön nov
12:15 Höstlovsbio: Sagan om björnarna som erövrade Sicilien (Zita 2)
12:30 Barnens Bio : Shoooms otroliga resa (Zita 3)
13:00 Rex Animation Festival: Rex for kids 2 (Zita 1)
13:30 Barnens Bio : Shoooms otroliga resa (Zita 3)
14:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
14:15 Inland Sista visning! (Zita 1)
15:00 Rex Animation Festival: Connections (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 Bitter Love (Zita 2)
16:30 Rex Animation Festival: Meditations (Zita 3)
18:00 Rex Animation Festival: Families (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 De Gaulle (Zita 3)
20:00 Rex Animation Festival: Student Award (Zita 1)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:45 Adam (Zita 3)
2 mån nov
13:30 The trial of the Chicago 7 Sista visning! (Zita 3)
14:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
16:00 Bitter Love (Zita 3)
16:15 ORCA (Zita 2)
16:30 Summerland (Zita 1)
18:00 De Gaulle (Zita 3)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Klassiker på Zita: A Clockwork Orange (Zita 1)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:30 Adam (Zita 3)
21:00 On the Rocks (Zita 1)
3 tis nov
14:00 On the Rocks (Zita 1)
14:15 De Gaulle (Zita 3)
16:00 Summerland (Zita 1)
16:15 ORCA (Zita 2)
16:30 Bitter Love (Zita 3)
18:00 For Somebody Else Förhandsvisning & besök! (Zita 1)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 De Gaulle (Zita 3)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:30 Adam (Zita 3)
20:45 On the Rocks (Zita 1)
4 ons nov
14:15 De Gaulle (Zita 3)
15:00 Idomeni + Förfilm! (Zita 2)
16:30 Bitter Love (Zita 3)
16:30 Summerland (Zita 1)
18:30 De Gaulle (Zita 3)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Utflykt (Zita 1)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:30 Adam (Zita 3)
5 tors nov
13:45 De Gaulle (Zita 3)
16:00 Bitter Love (Zita 3)
16:30 Summerland (Zita 1)
18:00 De Gaulle (Zita 3)
18:15 Los Lobos (Zita 2)
18:30 Ny Finsk Film: Stålsystrar (Zita 1)
20:00 Kenta Lever (Zita 3)
20:15 ORCA (Zita 2)
20:30 IDIOT PRAYER: Nick Cave Alone at Alexandra Palace Specialvisning! (Zita 1)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | kassan@zita.se
⬆︎