Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
13:30 Les Miserables (Zita 3)
14:00 The Farewell (Zita 2)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:00 Jojo Rabbit (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Amnestie Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 The Farewell (Zita 2)
20:15 Marriage Story (Zita 2)
20:30 Jag och min bror (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Captives Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Parasit (Zita 1)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
Fler dagar...
Biljetter
Visas nu
Arne Alligator poster
🔍
Nyhetsbrev_ny
Pedagoger_ny
Barnens Bio
Opera
NyFinskFilm
mÄnadens dokumentÀr
Bli ZitavÀn
Bongo Bar _ Ny
Kulturkompis ny
BiokÀllan - din biograf i MÀrsta
Folkets Bio
Biljetter_svart
Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att köpa biljetter
idag
Zita
13:30 Les Miserables (Zita 3)
14:00 The Farewell (Zita 2)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:00 Jojo Rabbit (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Amnestie Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 The Farewell (Zita 2)
20:15 Marriage Story (Zita 2)
20:30 Jag och min bror (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Captives Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Parasit (Zita 1)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
Fler dagar...
Facebook
Instagram
Arne Alligator poster
Arne Alligator
▶  Se tider och köp
En film av Ilkka Rautio
Originaltitel
Land
ProduktionsÄr
PremiÀr
LĂ€ngd
Genre
ÅldersgrĂ€ns
Distributör
SprÄk
Textning
Arne Alligator
Finland
2019
9 nov 2019
40 min
Barnfilm
BarntillÄten
Folkets Bio
Svenska
Svenska

YouTube-stjärnan Arne Alligator tar steget till bioduken med sina populäraste animerade musikvideor och bjuder in barn och vuxna att sjunga med i låtarna och se till att taket lyfter i salongerna. Vi får även följa med Arne på äventyr i verkligheten!

Medverkande: Arne, och Macke och Tomas.
Originaltitel
Land
ProduktionsÄr
PremiÀr
LĂ€ngd
Genre
ÅldersgrĂ€ns
Distributör
SprÄk
Textning
Arne Alligator
Finland
2019
9 nov 2019
40 min
Barnfilm
BarntillÄten
Folkets Bio
Svenska
Svenska
Barnens Bio
Filmen ingÄr i Barnens Bio och visas 9/11 kl 12:00, 13:00, 14:00; 10/11 kl 12:00, 13:00, 14:00; 16/11 kl 12:00, 13:00; 17/11 kl 12:00, 13:00; 30/11 kl 12:45; 1/12 kl 12:45; 7/12 kl 12:00, 13:00; 8/12 kl 12:00, 13:00; 14/12 kl 12:30; 15/12 kl 12:30; 21/12 kl 12:45; 22/12 kl 12:45; 23/12 kl 12:45; 25/12 kl 12:30; 26/12 kl 12:30; 27/12 kl 12:30; 28/12 kl 12:30; 29/12 kl 12:30; 30/12 kl 12:30; 31/12 kl 12:30; 1/1 kl 12:30; 2/1 kl 12:30; 25/1 kl 12:30; 26/1 kl 12:30.
Övrigt som Ă„terstĂ„r i denna serie
(Eventuella visningar de senaste 5 dagarna finns ocksÄ med i listan)
Pelle Svanslös 18/1 kl 12:00
Min granne Totoro 18/1 kl 12:15
Frost 2 18/1 kl 12:30
Pelle Svanslös 19/1 kl 11:45
Frost 2 19/1 kl 12:00
Min granne Totoro 19/1 kl 12:15
Pelle Svanslös 20/1 kl 13:45
Pelle Svanslös 22/1 kl 13:45
Pelle Svanslös 23/1 kl 13:45
Pelle Svanslös 24/1 kl 14:00
Min granne Totoro 25/1 kl 11:45
Frost 2 25/1 kl 12:00
Pelle Svanslös 25/1 kl 14:00
Min granne Totoro 26/1 kl 11:45
Frost 2 26/1 kl 12:00
Pelle Svanslös 26/1 kl 14:00
Pelle Svanslös 27/1 kl 14:00
Pelle Svanslös 28/1 kl 14:00
Pelle Svanslös 29/1 kl 14:00
Pelle Svanslös 30/1 kl 14:00
Frost 2 (Samiskt tal) 8/2 kl 14:00 (Sv.Text!)
Biljetter

idag
13:30 Les Miserables (Zita 3)
14:00 The Farewell (Zita 2)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:00 Jojo Rabbit (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Amnestie Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 The Farewell (Zita 2)
20:15 Marriage Story (Zita 2)
20:30 Jag och min bror (Zita 1)
i morgon
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Visegrad 4 Film Week: Captives Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Parasit (Zita 1)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
25 lör jan
11:45 Barnens Bio : Min granne Totoro (Zita 2)
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 3)
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
16:15 The Farewell (Zita 2)
18:00 Visegrad 4 Film Week: 80 milionów Gratis intrÀde! (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
20:00 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:15 Parasit (Zita 1)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
26 sön jan
11:45 Barnens Bio : Min granne Totoro (Zita 2)
12:00 Barnens Bio : Frost 2 (Zita 1)
12:30 Barnens Bio : Arne Alligator (Zita 3)
13:30 So Long, My Son GrÀnslös Film (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
17:00 Unga Kvinnor (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Jag och min bror (Zita 1)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 The Farewell (Zita 2)
20:15 Parasit (Zita 1)
27 mÄn jan
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Klassiker pÄ Zita: Det ljuva livet (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
21:15 Parasit (Zita 1)
28 tis jan
13:15 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:00 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Run and Become (Zita 2)
18:15 Jag och min bror (Zita 1)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:30 Parasit (Zita 1)
20:45 And then we Danced (Zita 2)
29 ons jan
13:30 Marriage Story (Zita 2)
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
16:15 The Farewell (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:00 Novellafilm 3x3 (Zita 1)
18:15 Unga Kvinnor (Zita 2)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:45 Jag och min bror (Zita 2)
21:00 Parasit (Zita 1)
30 tors jan
13:45 Les Miserables (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Pelle Svanslös (Zita 1)
14:15 Marriage Story (Zita 2)
15:30 Jag och min bror (Zita 1)
15:45 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint (Zita 3)
17:30 Unga Kvinnor (Zita 2)
17:45 Andernas drömmar (Zita 3)
18:30 Alnında Kılıç Yarası - ARMENAK - Orhan Bakır (Zita 1)
19:30 PortrÀtt av en kvinna i brand (Zita 3)
20:00 Les Miserables English subtitles! (Zita 2)
20:15 Jag och min bror (Zita 1)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se

Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
âŹ†ïžŽ