Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
12:15 Barnens Bio : Trollvinter i Mumindalen (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Rädda Tomten (Sv. tal) (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Jazzoo- Festen Barnpremiär! (Zita 1)
14:15 Den eviga vägen (Zita 2)
14:45 Lyubov - Kärlek på ryska (Zita 3)
15:15 Barndom (Zita 1)
16:30 Menashe (Zita 2)
16:45 Den syriska förlovningsringen (Zita 3)
17:00 Little Wing (Zita 1)
18:15 Okänd soldat (Zita 2)
18:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
19:00 Tystnadens språk (Zita 1)
20:15 120 slag i minuten (Zita 1)
20:30 Para Knas (Zita 3)
20:45 God's Own Country (Zita 2)
imorgon
Zita
12:15 Barnens Bio : Trollvinter i Mumindalen (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Rädda Tomten (Sv. tal) (Zita 3)
13:00 Barnens Bio : Jazzoo- Festen (Zita 1)
14:00 Barnens Bio : Jazzoo- Festen (Zita 1)
14:15 Den eviga vägen (Zita 2)
14:45 Lyubov - Kärlek på ryska (Zita 3)
15:15 Barndom (Zita 1)
16:30 Menashe (Zita 2)
16:45 Den syriska förlovningsringen (Zita 3)
17:00 Little Wing (Zita 1)
18:15 Okänd soldat (Zita 2)
18:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
19:00 Tystnadens språk (Zita 1)
20:15 120 slag i minuten (Zita 1)
20:30 Para Knas (Zita 3)
20:45 God's Own Country (Zita 2)
Fler dagar...
Boka och köp
Visas nu
Cinemateket
Ny Finsk Film
Zita nyhetsbrev #11
Zita Barnens Bio #1
Pedagoger
Barnens Bio
Kulturkompis
Bongo Bar
Folkets Bio
Biokällan - din biograf i Märsta
ABF
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
12:15 Barnens Bio : Trollvinter i Mumindalen (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Rädda Tomten (Sv. tal) (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Jazzoo- Festen Barnpremiär! (Zita 1)
14:15 Den eviga vägen (Zita 2)
14:45 Lyubov - Kärlek på ryska (Zita 3)
15:15 Barndom (Zita 1)
16:30 Menashe (Zita 2)
16:45 Den syriska förlovningsringen (Zita 3)
17:00 Little Wing (Zita 1)
18:15 Okänd soldat (Zita 2)
18:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
19:00 Tystnadens språk (Zita 1)
20:15 120 slag i minuten (Zita 1)
20:30 Para Knas (Zita 3)
20:45 God's Own Country (Zita 2)
imorgon
Zita
12:15 Barnens Bio : Trollvinter i Mumindalen (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Rädda Tomten (Sv. tal) (Zita 3)
13:00 Barnens Bio : Jazzoo- Festen (Zita 1)
14:00 Barnens Bio : Jazzoo- Festen (Zita 1)
14:15 Den eviga vägen (Zita 2)
14:45 Lyubov - Kärlek på ryska (Zita 3)
15:15 Barndom (Zita 1)
16:30 Menashe (Zita 2)
16:45 Den syriska förlovningsringen (Zita 3)
17:00 Little Wing (Zita 1)
18:15 Okänd soldat (Zita 2)
18:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
19:00 Tystnadens språk (Zita 1)
20:15 120 slag i minuten (Zita 1)
20:30 Para Knas (Zita 3)
20:45 God's Own Country (Zita 2)
Fler dagar...
Instagram
Sthlm
Dansfilmfestival block 3
För närvarande är inga visningar av denna film planerade.
Stockholm Dansfilmfestival 2017

Dessa filmer ingår i Block 3: 

Työ/Work/Jobb av Eveliina Pasanen
Schubert vs The Muse: Impromptu no.3 av Rebecca Björling, Rebecca Rosier & Daniele Varallo
utterly (in) appropriate av Sonia York-Pryce
Alt for gitt av Nora Lonnebotn Svendsgård
Home av Nicola Hepp
Palitzsch ́s spins av Franziska Kusebauch
Waldean av Jacob Rosen
Dissipated thoughts av Camille Marchadour
Escaping the Body av Lucas Carlsson
Within av Riley O ́Flynn
The Black Light av Anisa Abas

Kort paus (ca 10 min)

De sociala kongresserna av Kurt Skoog

Boka och köp

idag
Zita
12:15 Barnens Bio : Trollvinter i Mumindalen (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Rädda Tomten (Sv. tal) (Zita 3)
14:00 Barnens Bio : Jazzoo- Festen Barnpremiär! (Zita 1)
14:15 Den eviga vägen (Zita 2)
14:45 Lyubov - Kärlek på ryska (Zita 3)
15:15 Barndom (Zita 1)
16:30 Menashe (Zita 2)
16:45 Den syriska förlovningsringen (Zita 3)
17:00 Little Wing (Zita 1)
18:15 Okänd soldat (Zita 2)
18:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
19:00 Tystnadens språk (Zita 1)
20:15 120 slag i minuten (Zita 1)
20:30 Para Knas (Zita 3)
20:45 God's Own Country (Zita 2)
i morgon
Zita
12:15 Barnens Bio : Trollvinter i Mumindalen (Zita 2)
12:45 Barnens Bio : Rädda Tomten (Sv. tal) (Zita 3)
13:00 Barnens Bio : Jazzoo- Festen (Zita 1)
14:00 Barnens Bio : Jazzoo- Festen (Zita 1)
14:15 Den eviga vägen (Zita 2)
14:45 Lyubov - Kärlek på ryska (Zita 3)
15:15 Barndom (Zita 1)
16:30 Menashe (Zita 2)
16:45 Den syriska förlovningsringen (Zita 3)
17:00 Little Wing (Zita 1)
18:15 Okänd soldat (Zita 2)
18:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
19:00 Tystnadens språk (Zita 1)
20:15 120 slag i minuten (Zita 1)
20:30 Para Knas (Zita 3)
20:45 God's Own Country (Zita 2)
18 mån dec
Zita
14:00 Den eviga vägen (Zita 2)
14:45 Lyubov - Kärlek på ryska (Zita 3)
15:15 Barndom (Zita 1)
16:45 Den syriska förlovningsringen (Zita 3)
17:00 Little Wing (Zita 1)
18:15 Okänd soldat (Zita 2)
18:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
20:30 Para Knas (Zita 3)
20:45 God's Own Country (Zita 2)
19 tis dec
Zita
14:15 Den eviga vägen (Zita 2)
14:45 Lyubov - Kärlek på ryska (Zita 3)
15:15 Barndom (Zita 1)
16:30 Menashe (Zita 2)
16:45 Den syriska förlovningsringen (Zita 3)
17:00 Little Wing (Zita 1)
18:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
19:30 120 slag i minuten (Zita 1)
20:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
20 ons dec
Zita
14:00 Barndom (Zita 1)
14:45 Lyubov - Kärlek på ryska (Zita 3)
16:00 Little Wing (Zita 1)
16:30 Menashe (Zita 2)
16:45 Den syriska förlovningsringen (Zita 3)
18:00 Svensk Kortfilm c/o Folkets Bio: Stranded Gratis! (Zita 1)
18:15 Okänd soldat (Zita 2)
18:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
19:30 120 slag i minuten (Zita 1)
20:30 Para Knas (Zita 3)
20:45 God's Own Country (Zita 2)
21 tors dec
Zita
14:45 Lyubov - Kärlek på ryska (Zita 3)
15:15 Barndom (Zita 1)
16:45 Den syriska förlovningsringen (Zita 3)
17:00 Little Wing (Zita 1)
18:30 Skönheten och odjuren (Zita 3)
19:30 120 slag i minuten (Zita 1)
20:30 Para Knas (Zita 3)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se
⬆︎