Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att boka biljetter
i dag
Zita
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:30 FarvÀl Europa (Zita 2)
13:45 Neruda (Zita 1)
15:30 VillebrÄd (Zita 3)
16:00 Korparna (Zita 1)
16:45 50 vÄrar (Zita 2)
17:55 Ouaga Girls (Zita 3)
18:00 Om sjÀl och kropp (Zita 1)
19:30 50 vÄrar (Zita 3)
21:00 En kvinnas liv (Zita 1)
i morgon
Zita
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:30 FarvÀl Europa (Zita 2)
15:30 VillebrÄd (Zita 3)
16:00 Korparna (Zita 2)
16:15 50 vÄrar (Zita 1)
18:00 FN-Bio: To End a War Fri entré! (Zita 1)
18:30 The Square (Zita 2)
19:20 Om sjÀl och kropp (Zita 3)
20:30 50 vÄrar (Zita 1)
21:15 Bobbi Jene (Zita 2)
Fler dagar...
Boka och köp
Visas nu
Kommande
Cinemateket
Franska Tisdagar
Ny Finsk Film
Zita nyhetsbrev #11
Zita Barnens Bio #1
Pedagoger
Barnens Bio
Kulturkompis
Bongo Bar
Folkets Bio
BiokÀllan - din biograf i MÀrsta
ABF
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka pÄ titel för information och pÄ tid för att boka biljetter
i dag
Zita
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:30 FarvÀl Europa (Zita 2)
13:45 Neruda (Zita 1)
15:30 VillebrÄd (Zita 3)
16:00 Korparna (Zita 1)
16:45 50 vÄrar (Zita 2)
17:55 Ouaga Girls (Zita 3)
18:00 Om sjÀl och kropp (Zita 1)
19:30 50 vÄrar (Zita 3)
21:00 En kvinnas liv (Zita 1)
i morgon
Zita
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:30 FarvÀl Europa (Zita 2)
15:30 VillebrÄd (Zita 3)
16:00 Korparna (Zita 2)
16:15 50 vÄrar (Zita 1)
18:00 FN-Bio: To End a War Fri entré! (Zita 1)
18:30 The Square (Zita 2)
19:20 Om sjÀl och kropp (Zita 3)
20:30 50 vÄrar (Zita 1)
21:15 Bobbi Jene (Zita 2)
Fler dagar...
Instagram

Aktuella filmer

50 vÄrar
Komedi av Blandine Lenoir.
Ballerinan och uppfinnaren
Familjefilm av Eric Summer, Eric Warin.
Barnens Bio.
Barnmorskan
Drama av Martin Provost.
Bobbi Jene
DokumentÀr av Elvira Lind.
Cloudboy
Barnfilm, familjefilm av Meikeminne Clinckspoor.
Den unge Törless
Av Volker Schlöndorff.
Cinemateket.
En kvinnas liv
Drama av Stéphane Brizé.
FarvÀl Europa
Drama av Maria Schrader.
Herr och Fru Adelman
Drama, Romantik, Komedi av Nicolas Bedos.
Franska Tisdagar.
Korparna
Drama av Jens Assur.
MÀklaren frÄn Paris
Drama av SĂ©bastien Marnier.
MÀrta ProppmÀtt
Barnfilm av Petra Revenue, Samir Arabzadeh.
Neruda
Drama av Pablo LarraĂ­n.
Om sjÀl och kropp
Drama av IldikĂł Enyedi.
Ouaga Girls
DokumentÀr av Theresa Traore Dahlberg.
Silvana - VÀck mig nÀr ni vaknat
DokumentÀr av Mika Gustafson, Olivia Kastebring, Christina Tsiobanelis.
The Square
Drama av Ruben Östlund.
Trafikljusen blir blÄ imorgon
DokumentÀr av Ragnhild Ekner.
VillebrÄd
Drama, Thriller av Agnieszka Holland, Kasia Adamik.
Visa Àven kommande filmer...
Boka och köp

i dag
Zita
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:30 FarvÀl Europa (Zita 2)
13:45 Neruda (Zita 1)
15:30 VillebrÄd (Zita 3)
16:00 Korparna (Zita 1)
16:45 50 vÄrar (Zita 2)
17:55 Ouaga Girls (Zita 3)
18:00 Om sjÀl och kropp (Zita 1)
19:30 50 vÄrar (Zita 3)
21:00 En kvinnas liv (Zita 1)
i morgon
Zita
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:30 FarvÀl Europa (Zita 2)
15:30 VillebrÄd (Zita 3)
16:00 Korparna (Zita 2)
16:15 50 vÄrar (Zita 1)
18:00 : FN-Bio: To End a War Fri entré! (Zita 1)
18:30 The Square (Zita 2)
19:20 Om sjÀl och kropp (Zita 3)
20:30 50 vÄrar (Zita 1)
21:15 Bobbi Jene (Zita 2)
fre 20 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:30 FarvÀl Europa (Zita 3)
16:15 50 vÄrar (Zita 1)
17:00 Wolf and Sheep PremiÀr! (Zita 2)
17:30 Bobbi Jene (Zita 3)
18:30 Shapeshifters PremiÀr! (Zita 1)
19:00 Shapeshifters PremiÀr! (Zita 2)
19:30 Om sjÀl och kropp (Zita 3)
20:00 Loving Vincent PremiÀr! (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
lör 21 okt
Zita
12:30 Barnens Bio : Cloudboy (Zita 1)
14:00 50 vÄrar (Zita 1)
14:15 Barnmorskan (Zita 3)
14:30 Korparna (Zita 2)
16:30 FarvÀl Europa (Zita 3)
18:30 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Wolf and Sheep (Zita 2)
19:30 Shapeshifters (Zita 1)
20:30 Om sjÀl och kropp (Zita 3)
20:40 VillebrÄd (Zita 2)
21:00 Loving Vincent (Zita 1)
sön 22 okt
Zita
12:30 Cloudboy (Zita 1)
14:00 Korparna (Zita 1)
14:15 Barnmorskan (Zita 3)
14:30 50 vÄrar (Zita 2)
16:15 50 vÄrar (Zita 1)
16:30 FarvÀl Europa (Zita 3)
18:00 Shapeshifters (Zita 1)
18:30 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Wolf and Sheep (Zita 2)
19:30 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 Om sjÀl och kropp (Zita 3)
20:40 VillebrÄd (Zita 2)
21:15 Shapeshifters (Zita 1)
mÄn 23 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:35 Korparna (Zita 1)
15:00 VillebrÄd (Zita 2)
15:30 FarvÀl Europa (Zita 3)
17:15 50 vÄrar (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om sjÀl och kropp (Zita 3)
20:00 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
tis 24 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 VillebrÄd (Zita 2)
15:30 FarvÀl Europa (Zita 3)
16:00 50 vÄrar (Zita 1)
17:15 Wolf and Sheep (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
18:00 Franska Tisdagar: Dalida (Zita 1)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om sjÀl och kropp (Zita 3)
20:30 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
ons 25 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 VillebrÄd (Zita 2)
15:30 FarvÀl Europa (Zita 3)
16:00 50 vÄrar (Zita 1)
17:15 Wolf and Sheep (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om sjÀl och kropp (Zita 3)
20:30 The Square (Zita 2)
tors 26 okt
Zita
13:00 Neruda (Zita 2)
13:15 Barnmorskan (Zita 3)
13:45 Korparna (Zita 1)
15:00 VillebrÄd (Zita 2)
15:30 FarvÀl Europa (Zita 3)
16:00 50 vÄrar (Zita 1)
17:15 Wolf and Sheep (Zita 2)
18:00 Bobbi Jene (Zita 3)
18:15 Shapeshifters (Zita 1)
19:00 Shapeshifters (Zita 2)
19:45 Om sjÀl och kropp (Zita 3)
20:00 Loving Vincent (Zita 1)
20:30 The Square (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08–23 20 20 | zita@zita.se