Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:00 Uppenbarelsen Sista visning! (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:45 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 Shoplifters (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:30 Chelas arv (Zita 2)
15:45 Roma (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
17:30 3 kvinnor (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
19:00 Opera de Paris Live!: Svansjön (Zita 1)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
Fler dagar...
Köp
Visas nu
Svensk Kortfilm
Ny Finsk Film
Barnens Bio
Zita nyhetsbrev #11
Pedagoger
Kulturkompis
Bongo Bar
Biokällan - din biograf i Märsta
ABF
Europa Cinemas
Folkets Bio
Biljettköp
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka biljetter
idag
Zita
13:00 Uppenbarelsen Sista visning! (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:45 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
i morgon
Zita
13:30 Shoplifters (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:30 Chelas arv (Zita 2)
15:45 Roma (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
17:30 3 kvinnor (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
19:00 Opera de Paris Live!: Svansjön (Zita 1)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
Fler dagar...
Instagram
303 Squadron
För närvarande är inga visningar av denna film planerade.
Visegrad 4 Film Week
En film av Denis Delic
Land
Produktionsår
Längd
Genre
Åldersgräns
Språk
Textning
Polen
2018
104 min
Drama
Från 15 år
Polska, engelska
Engelska

303 Squadron, inspired by Arkady Fiedler's bestselling historical novel of the same title, follows the story of Polish pilots in Britain during WWII and the famous 303 Squadron. It is an epic film based on documents and memories of the legendary pilots, shot in both Polish and English, with a Polish-British cast that includes Piotr Adamczyk, Maciej ZakoŇõcielny, Cara Theobold, Anna Prus, Andrew Woodall, John Kay Steel and Kirk Barker.

Medverkande: Piotr Adamczyk, Kirk Barker, och Maciej Cymorek.
Land
Produktionsår
Längd
Genre
Åldersgräns
Språk
Textning
Polen
2018
104 min
Drama
Från 15 år
Polska, engelska
Engelska
Köp

idag
13:00 Uppenbarelsen Sista visning! (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:45 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
16:15 Girl (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
18:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
20:15 Bränd (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
i morgon
13:30 Shoplifters (Zita 1)
13:45 The Favourite (Zita 3)
15:30 Chelas arv (Zita 2)
15:45 Roma (Zita 1)
16:00 The Wife (Zita 3)
17:30 3 kvinnor (Zita 2)
18:00 Aniara (Zita 3)
19:00 Opera de Paris Live!: Svansjön (Zita 1)
20:00 Den ödmjuka (Zita 3)
22 fre feb
13:15 3 kvinnor (Zita 2)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
15:15 Bränd (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
18:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta ‚Äď En of√∂rgl√∂mlig r√∂st (Zita 1)
18:15 Woman at War Premiär! (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
20:15 3 kvinnor (Zita 2)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Roma (Zita 1)
23 lör feb
12:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
13:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta - en oförglömlig röst (Zita 2)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta ‚Äď En of√∂rgl√∂mlig r√∂st (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
16:45 3 kvinnor (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
19:00 Chelas arv (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Bränd (Zita 2)
21:00 Roma (Zita 1)
24 sön feb
12:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
13:00 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta - en oförglömlig röst (Zita 2)
14:00 Ny Finsk Film: Olavi Virta ‚Äď En of√∂rgl√∂mlig r√∂st (Zita 1)
14:10 3 kvinnor (Zita 2)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Draug (Zita 2)
17:45 Woman at War (Zita 2)
18:00 Scandinavian women in horror kortfilmer (Zita 1)
18:30 Aniara (Zita 3)
19:45 Bränd (Zita 2)
20:00 Suspiria (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
25 mån feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:00 Stockholm Filmskola på Zita: Inspirationsseminarium Stockholms Filmskola (Zita 1)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
20:15 Roma (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Shoplifters (Zita 2)
26 tis feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:00 Aniara DISPLAY (Zita 1)
18:30 The Favourite (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
20:45 Roma (Zita 1)
20:45 Shoplifters (Zita 2)
21:00 The Wife (Zita 3)
27 ons feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:30 Svensk kortfilm c/o Folkets Bio: Zlatan i Alperna (Zita 1)
18:45 Woman at War (Zita 2)
20:30 Roma (Zita 1)
20:45 Shoplifters Sista visning! (Zita 2)
21:00 The Favourite (Zita 3)
28 tors feb
12:15 Sportlovsbio: Stora stygga räven (Zita 2)
12:30 Sportlovsbio: Bamse och dunderklockan (Zita 3)
12:45 Sportlovsbio: Ormtyglar + Alla döda små djur (Zita 1)
13:30 Chelas arv (Zita 1)
13:45 The Wife (Zita 3)
14:00 3 kvinnor (Zita 2)
15:30 If Beale Street Could Talk (Zita 1)
15:45 Den ödmjuka (Zita 3)
16:00 Bränd (Zita 2)
18:30 Aniara (Zita 3)
18:45 Woman at War (Zita 2)
19:00 Analysera Mera: Shoplifters (Zita 1)
20:30 The Favourite (Zita 3)
20:45 Roma (Zita 2)
Zita Folkets Bio Stockholm | Birger Jarlsgatan 37, 08‚Äď23 20 20 | zita@zita.se
Zita | Birger Jarlsgatan 37, 08‚Äď23 20 20 | zita@zita.se
‚¨ÜÔłé